W trakcie planowania dłuższej podróży, jednym z pierwszych pytań, jakie się pojawiają jest „Ile to będzie kosztować?„. Poza ceną transportu do wybranego miejsca, istotnym parametrem jest dzienny koszt życia obejmujący jedzenie, noclegi, transport na miejscu, koszt aktywności i atrakcji i inne wydatki niezbędne do realizowania planu na miejscu.

Kolejne ważne pytania to co spakować do plecaka, w jakim banku się zakotwiczyć, żeby nie dać się oskubać, jakie ubezpieczenie wykupić, żeby mieć spokojną głowę i jak zorganizować nasze dotychczasowe życie na miejscu, żeby się toczyło i nie wołało o pomoc zbyt często.

Znamy to… godziny spędzone w sieci na poszukiwaniu wiarygodnej i aktualnej informacji. Postanowiliśmy ułatwić zadanie wszystkim, którzy zamierzają dłużej podróżować a zwłaszcza po krajach, które odwiedziliśmy my sami (Patagonia, Nowa Zelandia, Wyspa Bali…). Poza wskazówkami dotyczącymi przygotowania do podróży dzielimy się informacjami o kosztach życia w danym kraju, najlepszej naszym zdaniem formie transportu i o sposobach na zaoszczędzenie grosza. Polecamy również miejsca, które szczególnie nam się podobały i podsumowujemy praktyczne informacje o szlakach, które udało nam się przejść.

Share This: